XXXII CAMPIONATO DE GALICIA MÁSTER EN PISTA AO AIRE LIBRE

O domingo 9 de xuño celebrouse en Bastiagueiro o campionato galego da categoría máster, no que participaron tres atletas do club, cos seguintes resultados: David López Vilariño foi ouro no salto de altura M45, Antonio Pose foi prata en 100mv e salto de lonxitude M50 e bronce en 100m, e Puri Cariñena foi ouro en 400m, prata en 200m e bronce en 100m en W45.

Memorial Josefina Romero de Marcha Atlética – Cantones de A Coruña 2019

Nesta proba celebrada o día 9 de xuño na Coruña, Sofía Campos foi a gañadora na categoría sub16 cunha marca de 15:21.

Foto: José Pajón

CATRO ATLETAS DO MILLARAIO NA SELECCIÓN GALEGA SUB16

Para a selección galega que participará no Campionato de España Sub16 de Federacións Autonómicas, a celebrar en Moratalaz os días 15-16 de xuño, foron convocados na categoría feminina Deki Mato nos 1000m e Sofía Campos nos 3000m marcha, e na categoría masculina Mateo Aller nos 110mv, e Diego Seoane nos 300mv.

CAMPIONATO DE ESPAÑA SUB14 INDIVIDUAL

Fin de semana intenso en Soria para Alejandro Jiménez e Noel Ferraces. Rematadas as tres probas de cada triatlón, en cada un dos cales participan 36 atletas, Alejandro Jiménez foi 9º na modalidade de triatlón A (80m, 80m valos e lanzamento de peso), e Noel Ferraces 11º no triatlón E (2000m marcha, 80m e lanzamento de xavelina). Grandes resultados para os dous. Ademais, ambos atletas participaron na proba de relevos 6x60m na que a composición dos equipos está formada por atletas de distintos clubs, formando parte Alejandro do equipo que quedou en primeiro lugar nesta proba, que se celebra ao final do campionato.
Agora agárdalles a ambos, xunto aos seus compañeiros, o campionato por equipos en Ciudad Real os días 15 e 16 de xuño.

XIII CAMPIONATO DE GALICIA SUB10-SUB12 EN PISTA AO AIRE LIBRE

Novamente gran xornada para os rapaces e rapazas do club, desta vez no Campionato Galego individual sub10-sub12 celebrado onte en Lugo.
Na categoría sub12 participaron Nuno Castro no salto de lonxitude, proclamándose campión galego, e nos 60m, proba na que foi subcampión, Laura Sanz nos 60m, proba na que conseguiu a medalla de bronce, María Estévez nos 1000m (sexta e mellorando marca) e no lanzamento de pelota, e David Moreno no lanzamento de pelota (mellorando marca) e nos 500m. Tamén participaron os equipos de relevos masculino (Jorge García, Nadir Moreira, David Moreno e Nuno Castro), que logo de ter que repetir a súa serie volveron gañala por segunda vez e foron bronce, e o feminino (Sabela Jallas, María Estévez, Ada Bigliani e Laura Sanz), que rematou na sexta posición sendo terceiras na súa serie.
Como representantes na categoría sub10 tivemos a Daniel García no lanzamento de peso, onde rematou no sexto posto, e por riba tivo a sorte de que lle tocase un dos lotes de productos Torre de Núñez que sortearon durante a competición. E a Bruno García nos 2000m marcha, que mellorou tamén a súa marca.

Nuno, prata en salto de lonxitude
Laura, bronce en 60m
Bronce do equipo de relevo 4x60m

CAMPIONATO PROVINCIAL EN PISTA INFANTIL e COMBINADAS BENXAMIN-ALEVIN – Xogade

O domingo 26 de maio celebrouse en Ferrol o CAMPIONATO PROVINCIAL EN PISTA INFANTIL e COMBINADAS BENXAMIN-ALEVIN – Xogade, no que o club obtivo un total de sete medallas: catro ouros (Alejandro Jiménez en salto de lonxitude e nos 80m, Álvaro Francos en salto con pértega e Nuno Castro en combinadas alevín), dúas pratas (Noel Ferraces en 2000m marcha e Alfonso Labella en lanzamento de xavelina) e un bronce (o equipo de relevo 4x80m formado por Álvaro Francos, Lucas Pena, Alejandro Jiménez e Carlos Buyo).

Na categoría infantil de probas individuais o club participou con doce atletas: ademais das medallas mencionadas, Noel Ferraces foi cuarto en lanzamento de xavelina e competiu tamén en salto de altura, Alfonso Labella participou tamén en lanzamento de martelo, e nos 2000m marcha, Lucas Pena foi cuarto en triple e correu os 1000m obstáculos, Álvaro Francos fixo tamén triple, Adrián Sesar foi cuarto en 2000m, Hugo Estévez participou en xavelina, e 1000m obstáculos, Carlos Buyo nos 500m, Antía Figueras foi cuarta en salto de altura, e participou no salto de lonxitude e 220m valos, Irene Rodiles competiu en salto de altura, lanzamento de xavelina e 2000m marcha, e Noa Piñeiro nos 150m.

Nas combinadas alevín ademais de Nuno Castro en categoría masculina, participou na categoría feminina María Estévez, e Daniel García competiu nas combinadas benxamín.

12 MEDALLAS NO VIII CAMPIONATO DE GALICIA SUB16 e LXVII SUB18

Dezasete atletas da categoría sub16 e dez da categoría sub18 participaron no XVIII Campionato de Galicia SUB16 e LXVII SUB18 de pista ao aire libre celebrado o sábado 25 de maio nas pistas de atletismo de Balaídos, obtendo un total de catro medallas de ouro, catro pratas, e catro bronces.

OURO: Mateo Aller en 100m valos (con mínima para o Campionato de España) e 300m valos, Deki Mato en 1000m e Sofía Campos en 3000m marcha.

PRATA: Diego Seoane en 300m valos (sendo cuarto nos 100m valos), Daniel Mato en lanzamento de xavelina sub18 (sendo cuarto en lonxitude), Ángel Álvarez en 2000m obstáculos, e o relevo 4×100 sub16 masculino (Matías Barca, Daniel Cariñena, Mateo Aller e Diego Seoane).

BRONCE: Daniel Cariñena en lanzamento de disco sub16 (participando tamén nos 100m), Sara Castelo en disco sub16, Salomé Segade en 3000m marcha, e Iago Cid en salto con pértega (participando tamén no lanzamento de xavelina).



Mateo Aller, ouro en 100m valos, con mínima para o Campionato de España sub16
Ouro para Mateo Aller e prata para Diego Seoane nos 300m valos
Ouro para Deki Mato nos 1000m
Ouro para Sofía Campos e bronce para Salomé Segade nos 3000m marcha
Prata para o equipo do 4x100m masculino sub16: Matías Barca, Dani Cariñena, Mateo Aller e Diego Seoane
Prata para Dani Mato en lanzamento de xavelina sub18
Prata para Ángel Álvarez nos 2000m obstáculos
Bronce para Dani Cariñena no lanzamento de disco sub16
Bronce para Sara Castelo no lanzamento de disco sub16
Bronce para Iago Cid no salto con pértega sub18

Os restantes participantes da categoría sub16 foron: Uxía Fernández (100m valos, onde foi cuarta, e salto de lonxitude), Matías Barca (100m e 300m), Mario Vilar (lanzamento de peso e disco), David García (salto de altura e triple), Elsa Guillamet (salto de altura e peso), Zulfa Muíño (lanzamento de xavelina e martelo), Valeria Batire Guridi (3000m) e Ángela Eiras (triple). O equipo de relevo 4×100 feminino estivo formado por Ahinara Troiteiro, Uxía Fernández, Ángela Eiras e Elsa Guillamet.

No Campionato sub18 participaron ademais de Daniel Mato e Ángel Álvarez: Antón Nogueira (disco, onde rematou cuarto, e xavelina), Laura Barbazán (martelo, finalizando en cuarta posición, e 100m valos), Manuel Labella (cuarto en 5000m marcha), Antón Gómez (100m e 200m), Daniel Souto (110m valos e salto de lonxitude), Luis García (110m valos), e os equipos de 4×100 masculino: Daniel Mato, Antón Gómez, Luis García e Daniel Souto, e 4×100 feminino: María Pena (do filial Atlética A Silva), Sabela Ferrás, Laura Barbazán e Uxía Rey.

Campionato de España Individual sub-14

Alejandro Jiménez e Noel Ferraces clasificados para o Campionato de España Individual sub14, a celebrar en Soria o 1 e 2 de xuño.
Alejandro participará no triatlón A (80m, 80m valos e lanzamento de peso), e Noel no triatlón E (80m, lanzamento de xavelina e 2000m marcha). Noraboa aos dous!!!!

Campionato de Galicia de Clubs de Probas Combinadas

Gran actuación d@s combiner@s no Campionato de Galicia de Clubs de Probas Combinadas. Despois de dous días de competición as rapazas remataron nun merecido quinto posto, e con MMP a nivel individual. Os rapaces remataron en terceira posición, tamén con melloras nas súas marcas.

CAMPIONATO DE GALICIA POR EQUIPOS SUB10-12-14 NO BARCO DE VALDEORRAS

O día 17 de maio celebrouse no Barco de Valdeorras o VIII Campionato de Galicia de Clubs Sub10 – Sub12 – Sub14. O Club Atletismo Millaraio participou con cinco equipos, nas categorías masculina e feminina sub14 e sub12, e feminina sub10. En todas as categorías as atletas e os atletas do club amosaron a súa versatilidade, competindo tanto en carreiras de velocidade e fondo, como en saltos e lanzamentos. Logo dunha emocionante competición de mañá nas categorías sub10 e sub12, pola tarde a competición estivo moi reñida ata o último momento, rematando o equipo sub14 masculino na segunda posición do campionato, a tan só un punto do primeiro equipo clasificado.